Opcje przeglądania
Nowość
Producenci

 Obróbka cieplna lokalna


Jest to szczególny rodzaj obróbki cieplnej wykonywany za pomocą elektrycznych mat grzewczych. Jest to miejscowe wyżarzanie, gdzie detal poddawany obróbce zostaje podgrzany w ściśle określonej strefie zaś inne jego części pozostają wolne od bezpośredniej emisji ciepła i mogą ulec podgrzaniu tylko poprzez wewnętrzną migrację temperatury detalu. W zależności od potrzeb stosuje się strefy pośrednie do kontrolowania gradientu temperatury. 

Metoda znajduje główne zastosowanie jako wyżarzanie odprężające. Jednak coraz częściej stosowana jest również do podgrzewania w czasie spawania na gorąco. Pozwala to utrzymać właściwą temperaturę całej spoiny. Miejsce wygrzewania jest przykryte izolacją, co ogranicza promieniowanie ciepła na zewnątrz. Wpływa to na poprawę uciążliwości pracy przy wysokich temperaturach.

Stosowany zakres temperatur osiąga dziś ponad 900°C. Dokładność procesu cieplnego nie przekracza ±10°C, choć większość obróbek cieplnych mieści się w znacznie węższym przedziale.

Charakterystyczną cechą tej operacji jest precyzja działania. Nad przebiegiem procesu czuwa wielokanałowy regulator, który realizuje indywidualnie aplikowane programy a wielokanałowy wideo rejestrator zapisuje w pamięci przebieg temperatur w czasie trwania procesu.Istotnym elementem usługi jest dokładne raportowanie wykonanych obróbek cieplnych.

  • Nasza dokumentacja po wykonawcza zawiera wszystkie istotne informacje niezbędne do weryfikacji i skontrolowania przeprowadzonej usługi.
  • Nasza Usługa charakteryzuje się wysoką mobilnością, zarówno sprzęt jak i okablowanie mieści się w samochodzie dostawczym, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać usługę w każdym miejscu i czasie. Dysponując odpowiednim zasilaniem.

          

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl